Pielgrzymka prawosławna dla singli

15 września - 29 września 2019

Cena: 1690 PLN + 120 EUR

Grupy wiekowe: 28-35 lat, 35-45 latBiałystok - Warszawa - Piotrków Trybunalski - Częstochowa - Belgrad >> Tesalonika - KATERINI

Program Pielgrzymki jest nastawiony na integrację prawosławnych Singli w celu wspólnego spędzenia czasu w malowniczej Grecji. W planie są miejsca pielgrzymek takie jak cerkiew św. Dymitra w Tessalonice czy możliwość rejsu wokół Góry Atos. Wspólny czas dedykowany jest również na integrację i wypoczynek.

Olimp - od najmłodszych lat słyszymy różne historie o tej słynnej górze, która była „centrum dowodzenia” starożytnego świata. Teraz mamy okazję podziwiać ją wyglądając codziennie z okna i popijając orzeźwiający napar z Herbaty Olimpijskiej. Majestatyczny szczyt, najwyższy w Grecji, będziemy mogli również zwiedzić z bliska, spacerując po Parku Narodowym aż do Wodospadów Enipeasza.

Na północny wschód od siedziby Zeusa znajduje się drugie największe miasto Grecji - Tesalonika. Jego urok i bogata historia wciągną nas na dłuższą chwilę, a zwiedzimy w nim Muzeum Bizantyjskie, cerkiew św. Dymitra, patrona miasta. Zaczynając spacer od promenady udamy się na Wzgórze Siedmiu Wież, skąd będziemy podziwiać zachód słońca nad Zatoką Tesalonicką.

Ale czym by były wakacje w Grecji bez wypoczynku na plaży? Tego też nie zabraknie - będziemy korzystać z uroków sławnej Riviery Olimpijskiej, a dla chętnych rejs statkiem wokół historycznej Republiki Mnichów- Góry Atos.

Zakwaterowanie w ośrodku „Svoronos” u podnóży Olimpu, 3km od wojewódzkiego miasta Katerini.

Zobacz atrakcje
Zobacz mapę

Zakwaterowanie w ośrodku „Svoronos” u podnóży Olimpu, 3km od wojewódzkiego miasta Katerini


Zapewniamy:

- pokoje 3-6 osobowe, wszystkie na jednym piętrze;

- 2 posiłki dziennie plus suchy prowiant w dni wyjazdowe;

- toalety i prysznice znajdują się na wspólnym korytarzu;

- duża stołówka w oddzielnym budynku;

- sąsiedztwo plaży i miasta;

Lokalizacja ośrodka


Riviera Olimpijska (plaże)


Jest to jedyne w swoim rodzaju miejsce, oferujące wspaniałe połączenie wypoczynku nad morzem i w górach. Znajdziemy tu ośrodki tętniące życiem do późnych godzin wieczornych jak i kameralne miejscowości dla osób szukających spokoju.

Szczegóły

Góra Olimp


Potężny masyw Olimpu góruje nad całą Pierią, a położenie w niewielkiej odległości od morza potęguje wrażenie trwogi, jakie wywołuje góra na Grekach dziedziczących starożytną kulturę oraz turystach. Idealne miejsce dla miłośników przyrody, lubiących aktywnie spędzać czas.

Szczegóły

Thesalonika (miasto)


Thesalonika, drugie po Atenach największe miasto w Grecji, i jedno z najbardziej niedocenianych miast turystycznych w Europie. Słynie ono przede wszystkim ze swojej historii oraz imprezowego stylu życia.

Szczegóły

Thesalonika cerkiew św Dymitra


Bazylika (wielokrotnie niszczona) związana jest z legendą o św. Demetriuszu patronie miasta. Został on stracony podczas prześladowań chrześcijan.

Szczegóły

Thesalonika Muzeum Bizantyjskie


Muzeum, w którym w salach podzielonych tematycznie zapoznamy się z życiem i kulturą Cesarstwa Bizantyńskiego.

Szczegóły

Dion


Będąc w Dion powinniśmy obejrzeć muzeum i starożytne ruiny. Ekspozycja muzealna prezentuje najcenniejsze przedmioty znalezione podczas prac wykopaliskowych.

Szczegóły

Zamek w Platamonas


Zamek stoi na szczycie wzgórza wyłaniającego się z morza. To średniowieczne dzieło krzyżowców z 1204 roku (czwarta wyprawa krzyżowców zamiast do Palestyny, skierowała się na Bizancjum).

Szczegóły

Chalkidiki (plaże)


Półwysep Chalcydycki może się poszczycić najpiękniejszymi plażami w Grecji, stanowi on doskonałe połączenie świata greckiego, dziewiczych krajobrazów, kolorów i zapachów. Dobra naturalne, bogactwo potraw kulinarnych i żywych tradycji religijnych tworzą swoisty klimat wyróżniający ten region.

Szczegóły

Uranopolis (rejs statkiem wokół Góry Atos fakultatywne)


Ostatnie świeckie miasto (tzw. Miasto Nieba) Ouranopoli na Półwyspie Athos. Stąd rozpoczynają się rejsy wycieczkowe wokół półwyspu. Ouranopoli położona w piaszczystej zatoce zachowała tradycyjną grecką atmosferę i urok, ale przede wszystkim jest bazą przystankową i portem turystów chcących obejrzeć unikalne i niedostępne klasztory na Górze Athos.

Szczegóły

Wodospasy Edessy


Edessa, w odróżnieniu od większości atrakcyjnych turystycznie miejscowości w Grecji, nie przyciąga starożytnymi zabytkami i ruinami, choć i ich nie brakuje, lecz jej atutem jest wszechobecna zieleń oraz woda, która stanowi w tym przypadku słowo klucz.

Szczegóły

Klasztor żeński sw. Efrema w Kontariotissa


Żeński klasztor św. Efrema w Kontariotissa został założony w 1983 roku, na początku jako jedna cela, a później, w 1985 roku przeszedł oficjalnie pod władzę Metropolity Kitrosu. Architektura, przypominająca Afońską, posiadająca stary tradycyjny wygląd, nadaje mu majestatyczny wygląd, jakby "miasta zbudowanego na wzgórzu".

Szczegóły

Veria- Ołtarz Ap. Pawła


Veria to antyczne, święte miasto (starożytna Berea). Dodatkowo położone w niezwykłym miejscu, u wschodniego podnóża pasma górskiego. Stąd aż do błękitnych wód rzeki Aliakmonas rozciąga się urokliwa zielona kraina. Miasto to także pozostałości starożytnej kultury, wiele bizantyjskich i po-bizantyjskich kościołów zachwyca każdego, a klasyczne budynki, które pozostały harmonijnie współistnieją z obecnym miastem.

Szczegóły

Mapa Atrakcji