Szlakiem drugiej misji Apostoła Pawła i cesarzy bizantyjskich - Alexandroupolis i Stambuł

3 września - 18 września 2019

Cena: 1890 zł + 150 EUR

Grupy wiekowe: Osoby pełnoletnieBiałystok - Warszawa - Łódź - Częstochowa - Katowice >> KALAMATA

W wyjeździe weźmie udział również prawosławny duchowny. Uczestnictwo nie jest zależne od kryterium wyznaniowego- wyjazd ma charakter otwarty i ekumeniczny, stanowi doskonałą okazję do odwiedzenia świętych miejsc Chrześcijaństwa.

Peloponez- trudno nie ulec czarowi tego kraju i jego mieszkańców. Jak magnes działa widok mieszających się wód Morza Egejskiego i Jońskiego, zapach świeżo prażonej kawy „po grecku”, dźwięk brzęczących cykad schowanych wśród liści drzew, smak aromatycznych owoców i warzyw dojrzewających w hojnym słońcu, dotyk gładkich kamieni na legendarnych wybrzeżach półwyspu…

Zbliżymy się do historii i początków naszej cywilizacji stąpając po chodnikach Sparty i wypoczywając na plażach Messenii. Odwiedzimy zamek w Mistras i schowamy się przed upałem pośród kłębów fuksji w skalnym mieście Monembazji, skąd pochodzi ulubione wino Jana Kochanowskiego.

Ale czym by były wakacje w Grecji bez wypoczynku na plaży? Tego będzie pod dostatkiem, a jedną z atrakcji będzie rejs statkiem na Zakyntos, gdzie nie pominiemy też punktu widokowego na Zatokę Navaggio z klimatycznym wrakiem statku na piaszczystej plaży u stóp potężnych białych klifów.

Aromatyczne wino nocną porą na plaży w Kalamacie? Dlaczego nie!

Zakwaterowanie w ośrodku „Agia Ekaterini” w Parku Krajobrazowym majestatycznej Góry Tajget położonym na szlaku między Kalamatą a Spartą.

Zobacz atrakcje
Zobacz mapę

Zakwaterowanie w ośrodku „Agia Ekaterini” w Parku Krajobrazowym majestatycznej Góry Tajget położonym na szlaku między Kalamatą a Spartą


Zapewniamy:

- domki mieszczące 6-12 osób na osobnych łóżkach;

- 2 posiłki dziennie plus suchy prowiant w dni wyjazdowe;

- każdy domek posiada toalety, prysznice i klimatyzację;

- duża stołówka w oddzielnym budynku;

- boiska do piłki siatkowej;

- punkt widokowy na szczyt Tajgetu;

Kalamata (plaże)


Plaże publiczne w Kalamacie są świetne. Bowiem wzdłuż nich ciągnie się pasmo restauracji i kawiarni, które udostępniają klientom leżaki, sofy, pufy i materace.

Szczegóły

Rejs na wyspę Zakyntos


Nazwa Zakynthos już w czasach starożytnych pojawia się w mitach i legendach. Homer jako pierwszy odniósł się do wyspy w „Iliadzie”, gdzie czytamy iż Zante wraz z Kefalonią, Lefkadą i Acarnanią był częścią terytorium Odyseusza – legendarnego króla Itaki.

Szczegóły

Zwiedzanie wyspy Zakyntos


Nazwa Zakynthos już w czasach starożytnych pojawia się w mitach i legendach. Homer jako pierwszy odniósł się do wyspy w „Iliadzie”, gdzie czytamy iż Zante wraz z Kefalonią, Lefkadą i Acarnanią był częścią terytorium Odyseusza – legendarnego króla Itaki.

Szczegóły

Punkt widokowy na Zatoce Wraku


Navagio Beach, nazywana też Zatoką Wraku jest jedną z najpiękniejszych plaż na wyspie. Z trzech stron otaczają ją klify sięgające nawet kilkuset metrów.

Szczegóły

Sparta, Muzeum Oliwy


Muzeum Archeologiczne oraz niezwykłe interesujące Muzeum Oliwek i Drzewek Oliwnych.

Szczegóły

Zamek w Mistras


Nazwa miasta (Μυστράς – Mistrás)pochodzi od greckiego słowa „mezithras”, co oznacza naczynie do produkcji sera… bo lokalizacja jest do niego podobna. Mistra powstała w 1249 roku jako twierdza.

Szczegóły

Monemvasia- Skalne Miasto


Monemvasia, zwana Gibraltarem Grecji, to ogromna skała wyrastająca z morza u wybrzeży Peloponezu, połączona ze stałym lądem wąską groblą. Położona od strony morza osada, jest niewidoczna i praktycznie niedostępna od strony lądu.

Szczegóły

Ateny, Zwiedzanie Miasta


Ateny, Muzeum Akropolu


Górujące nad Atenami wapienne wzgórze – Akropol, jest największą chlubą miasta. To właśnie tu znajduje się zespół najpiękniejszych i najlepiej zachowanych zabytków starożytnej Grecji.

Szczegóły

Loutraki (plaże)


Jeden z najbardziej znanych i popularnych kurortów Południowej Grecji. Położony jest 80 km na zachód od Aten, na brzegu zatoki Korynckiej. Ośrodek słynie nie tylko z najczystszego morza i pięknej plaży, ale także z leczniczych wód mineralnych i procedur leczniczych.

Szczegóły

Loutraki, Klasztor św. Potapiusza na szczycie góry


Wysoko nad miastem Loutraki nad błękitnymi wodami Zatoki Korynckiej stoi klasztor św. Potapiusza, jak perła w oprawie skał. Tu spoczywają cudowne relikwie mnicha Potapiusa, świętego, który żył w czwartym wieku.

Szczegóły

Jaskinie w Diros (spływ kajakowy)


Jaskinie Diros (Διρός) to system trzech jaskiń: Vlihada (Βλυχάδα), Alepotripa (Αλεπότρυπα) i Katafugio (Καταφύγιο), utworzonych przez podziemne rzeki, położonych na półwyspie Mani, nad Zatoką Messyńską, ok. 4 km od wsi Diros (Διρός), na południe od Areopoli (nomos Lakonia, reg. Peloponez).

Szczegóły

Ateny, Cerkiew św.Mariny w Atenach


20 marca 1935 roku, biedni mieszkańcy miasteczka Heliopolis u podnóża góry Imettos postanowili gromadzić się w Imię Boga i dawać świadectwo swojej wiary w świątyni zbudowanej z drewnianych belek i zbitego papieru, dając początek wspólnocie.

Szczegóły

Mapa Atrakcji